Productie van houten lockers
Onze houten lockers worden vrijwel letterlijk in onze achtertuin geproduceerd: Hardinxveld-Giessendam, de plek waar Olssen ooit begon. Hier produceren we niet alleen standaard houten lockers, maar ook maatwerkoplossingen die volledig aansluiten bij de wensen van onze klanten. Denk aan speciale formaten, afwerkingen, banken en accessoires. De aftimmering van de lockerwanden doen we op locatie.
Het restmateriaal (gem. 20%) wordt niet weggegooid, maar wordt opnieuw gebruikt in het productieproces. Dit gebeurt middels Wood Loop dat registreert hoeveel restmateriaal er terug geleverd wordt en hoeveel er daardoor aan CO2 bespaard wordt.
Dankzij de lokale productie kunnen we flexibel inspelen op projecten van elke omvang.
Levertijd: 4 - 8 weken
Volkern HPL lockers
De productie van onze volkern HPL lockers vindt plaats in de fabriek in Noord-Holland. Volkern HPL staat bekend om zijn robuustheid, vochtbestendigheid en strakke, krasbestendige afwerking (met bijvoorbeeld een antibacteriële toplaag). Ze zijn daarom uitermate geschikt voor kleedkamers bij productiebedrijven of ziekenhuizen, maar ook sport- en fitnesscentra en zwembaden.
Levertijd: 4 - 8 weken
Productie stalen lockers
Onze stalen lockers worden geproduceerd op diverse locaties in Europa, met als belangrijkste productlocatie de fabriek in de Eifel in Duitsland, slechts een uur over de grens. Staal is duurzaam, sterk en tijdloos en vormt daardoor een uitstekende basis voor lockers die jarenlang meegaan. Al het staal bestaat uit maximaal gerecycled voormateriaal, vrij van zware metalen en vluchtige organische stoffen. Ook de poedercoating is 100% oplosmiddelvrij.
Of het nu gaat om standaardmodellen of maatwerkconfiguraties, we zorgen dat elk project met precisie wordt uitgevoerd. Bij de productie van onze stalen lockers wordt bovendien 2 megawatt aan zonne-energie opgewekt via zonnepanelen.
Afhankelijk van het type product en project variëren de levertijden.
Levertijd: 4 - 8 weken




Life Cycle Assessment (LCA)
Bij Olssen hechten we waarde aan transparantie en duurzaamheid. Daarom kunnen wij op verzoek een Life Cycle Assessment (LCA) aanbieden voor onze houten lockers, stalen lockers, volkern HPL lockers én het Keynius sluitsysteem.
Een LCA is een uitgebreide methode om milieueffecten van een product gedurende de hele levenscyclus te beoordelen: van de winning van grondstoffen, productie en transport tot gebruik en uiteindelijke afvalverwerking. Deze analyse helpt organisaties bij het maken van duurzame keuzes en kan bovendien bijdragen aan certificeringen zoals BREEAM of MPG-berekeningen.
BREEAM-certificering
Onze houten, stalen en HPL lockers worden binnen een straal van 400 km geproduceerd. Dit sluit direct bij de eisen van de BREEAM-certificering (Building Research Establishment Environmental Assessment Method).
Specifiek bij het onderdeel MAT 05 – Verantwoord Grondstoffengebruik kunnen credits worden behaald wanneer materialen lokaal worden geproduceerd. Doel hiervan is het beperken van CO2-uitstoot door transport en het stimuleren van de lokale economie. Dankzij onze lokale productie dragen Olssen-lockers dus actief bij aan de duurzaamheidsscore van (kantoor)gebouwen.
Hergebruik, recycling en refurbishment
Duurzaamheid houdt niet op bij productie. Bij Olssen zorgen we er ook voor dat onze producten een tweede leven kunnen krijgen.
Afvalstromen: al het productieafval wordt gescheiden verwerkt, zodat zoveel mogelijk kan worden gerecycled
Recycling: onze lockers bestaan uit losse componenten die eenvoudig te demonteren en te recyclen zijn. Alle staalcomponenten zijn 100% recyclebaar en 95% van het poedercoat-afval wordt hergebruikt.
Refurbishment: lockers aan het einde van hun levensduur nemen we kosteloos terug. Waar mogelijk krijgen ze een tweede leven door refurbishment, waarbij onderdelen vervangen of opnieuw afgewerkt worden.
Lange levensduur: door uitsluitend kwaliteit te leveren, ruime garantie en onderhoud te bieden en onderdelen lang beschikbaar te houden, zorgen wij dat onze lockers jarenlang meegaan.