- ✔ Always competitive prices
- ✔ Largest range of NL/BE
- ✔ Expert in smart, electronic lockers
- ★★★★★ 9,1 on Kiyoh
Locker with 12 compartments including power point in each compartment (wide model) - H.200 x W.120 cm
SKU
1000313
Product Description
Metal locker with 12 compartments (wide model), ideal for your staff, customers or visitors to store personal belongings in a safe way. Each compartment is equipped with a power point (220v) with 2 USB connections. This means that in addition to clothes, coats and bags, electronic equipment can also be stored and charged at the same time. Think of laptops, mobile phones or other (company) equipment. This extra functionality ensures that an extra service is offered to the person who uses the locker. The locker is standard equipped with a sloping roof, because the connection module is stored in it, which is also equipped with an overvoltage protection. The cables are completely concealed, which guarantees good safety. The useful width on the inside of the locker where the power connection is located will be slightly less in this section than indicated in the specifications. This is due to the housing and finish of the power point and cables. Due to the wide choice of colors, the locker fits in almost any environment. Do you have special wishes? Then contact us without obligation.
More Information
| Collection Name | Capsa Volt |
|---|---|
| Doortype | Right |
| Finish | Scratch resistant powder coating |
| Guarantee | 5 Year |
| Hallmarks | CE |
| Material | Steel |
| Material construction + thickness | Metal 0.8mm |
| Material doors | Metal 0.8mm |
| Maximum opening angle of the doors | 110° |
| Operating Environment | Droge environment |
| Clothing hooks in each compartment | Nee |
| Total number of columns / boxes | 12 |
| Total depth | 50 cm |
| Total height | 200 cm |
| Total width | 120 cm |
| Depth per compartment | 47.5 cm |
| Height per compartment | 40.8 cm |
| Width per compartment | 39.5 cm |

