- ✔ Always competitive prices
- ✔ Largest range of NL/BE
- ✔ Expert in smart, electronic lockers
- ★★★★★ 9,1 on Kiyoh
- Home
- Lockers
- Laptop lockers
- Laptop locker with 10 compartments - without power supply
Laptop locker with 10 compartments - without power supply
SKU
1000332
Product Description
The Capsa laptop locker is a robust and sturdy locker that can safely store up to 10 17-inch laptops. The right-hinged doors are equipped with solid piano hinges and can be locked with cylinder locks as standard. The doors also have an opening angle of 180 degrees for maximum accessibility. In addition to storing laptops, the compartments also offer the option of safely storing other personal belongings. Thanks to the wide choice of colors for both the housing and the doors, the 10-compartment laptop locker is suitable for any environment.
More Information
| Collection Name | Capsa |
|---|---|
| Doortype | Right |
| Finish | Scratch-resistant powder coating |
| Guarantee | 5 Year |
| Hallmarks | CE |
| Material | Steel |
| Material construction + thickness | Metal 2 mm |
| Material doors | Metal 2mm |
| Maximum opening angle of the doors | 180° |
| Operating Environment | Droge environment |
| Clothing hooks in each compartment | Nee |
| Total number of columns / boxes | 10 |
| Total depth | 52 cm |
| Total height | 180 cm |
| Total width | 40 cm |
| Depth per compartment | 47.5 cm |
| Height per compartment | 17 cm |
| Width per compartment | 39 cm |
Also interesting?
HPL locker cabinet half-height for 2 people - wide model - H.180 x W.40 cm
530.39
641.77incl.VAT
HPL locker cabinet half-height for 4 people - wide model - H.180 x W.80 cm
914.76
1,106.86incl.VAT