- ✔ Always competitive prices
- ✔ Largest range of NL/BE
- ✔ Expert in smart, electronic lockers
- ★★★★★ 9,1 on Kiyoh
- Home
- Lockers
- Wooden lockers
- Wooden locker with 10 wide compartments - white - H.190 x W.40 cm
Wooden locker with 10 wide compartments - white - H.190 x W.40 cm
SKU
200209
Product Description
The wooden lockers from our Luvio series are made entirely of melamine-faced chipboard (MFC) and are equipped with a 10 cm high base as standard. The Luvio lockers are perfectly finished down to the smallest detail, have surface-mounted doors and are available in different types of decors. Lockers from the Luvio series are very suitable for installation in offices, (dry) changing rooms and cloakrooms. Model K10 is a modern wooden locker with 10 wide compartments and is therefore ideal for storing small personal belongings.
More Information
| Body color | White W980 |
|---|---|
| Color doors | White W980 |
| Doortype | Flat / smooth |
| Material | Wood |
| Operating Environment | Droge environment |
| Total depth | 50 cm |
| Total height | 190 cm |
| Total width | 40 cm |
| Depth per compartment | 46.4 cm |
| Height per compartment | 15.2 cm |
| Width per compartment | 36.4 |
Also interesting?
Wooden clothes locker low model for 1 person - decor colors - H.120 x W.30 cm
288.5
349.09incl.VAT
Wooden locker with 5 compartments - wide model - decor colors - H.190 x W.40 cm
459.5
556.00incl.VAT
Wooden locker with 3 compartments - wide model - decor colors - H.190 x W.40 cm
395.55
478.62incl.VAT
Half-height locker cabinet for 2 people - decor colors - H.190 x W.30 cm TEST
346.5
419.27incl.VAT
Wooden locker with 6 compartments - wide model - decor colors - H.190 x W.40 cm
491.5
594.72incl.VAT
Wooden locker with 4 compartments - wide model - decor colors - H.190 x W.40 cm
427.5
517.28incl.VAT
Smart pharmacy locker for automatic prescription dispensing - 16 compartments
10800
13,068.00incl.VAT



